Szczegółowy plan wydarzeń pojedynku achillesa z hektorem

Pobierz

Pallas Atena wspiera duchowo Achillesa, a następnie pod postacią Deifoba, brata Hektora, nakłania go do starcia z Achillesem.. )Uroczystości pogrzebowe 18.. Proroczy sen Agamemnona.Przydatność 80% )Śmierć parysa 21.. Achilles pragnie pomścić śmierć przyjaciela.. Decyzja Hektora o podjęciu walki z Achillesem.. Zebrali się na krużganku otaczającym podwórze, gdzie miała się odbyć walka.. Achilles trafia Hektora w szyję 10.. Prośba konającego Hektora o zwrócenie ciała ojcu 11.. 2,126 wizyt.. Dalsza gonitwa Achillesa i Hektora.Pojedynek Achillesa z Hektorem-plan wydarzeń.. b) zabranie ukochanej Achillesa przez Agamemnona.. )Wprowadzenie drewanianego konia do Troi 24.. Hektor zapowiada, że nigdy nie odwróci się od przeciwnika (czyli nie będzie uciekać).. 17. Wydanie przez Achillesa zwłok Hektora jego ojcu - Priamowi.. )Pojedynek Achillesa z Hektorem 15.. Achilles rzuca włócznią w Hektora, lecz chybi 8. a) kłótnia bohaterów o zwrócenie dziewczyny ojcu.. 2.Gonitwa Achillesa za Hektorem oraz trzykrotne okrążenie Troi przez walczących wojowników.. Za murami Troi odbył się pojedynek Achillesa i Hektora.. )Odwrót Greków 23.. Ważnym wątkiem Iliady są konsekwencje odstąpienia od walki Achillesa, najsilniejszego z Greków .Achilles odrzuca propozycję Hektora w sprawie szacunku dla zwłok wroga.. Decyzja Hektora o podjęciu walki z Achillesem..

Plan wydarzeń bitwy Achillesa z Hektorem.

6) Mała Improwizacja Konrada.Przydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Modlitwa Tetydy o pomoc dla Trojan.. Hektor rusza do walki na miecze.. Plan wydarzeń pojedynku Hektora z Achillesem.. Śmierć Achillesa i Parysa.. Hektor, książę trojański stawia się przed Skajską bramą nie zdradzając strachu przed starciem z niezwyciężonym Achillesem.. 1) Walka o duszę śpiącego więźnia dobrych i złych mocy.. Spotkanie Hektora i Achillesa z Dzeusem 5.. )Podstęp Heleny , porwanie drogocennej świętości 22.. Bardzo proszę o pomoc dam 5xcelujące :)Napisz plan wydarzeń z fragmentów Iliady (są to fragmenty z podręcznika "Świat w słowach i obrazach" dla 2 kl. gimnazjum) i opisz walkę Achillesa z Hektorem.. Odrzucenie prośby przez Achillesa 12.. Wie, że musi się zmierzyć ze swym przeciwnikiem, jest to .PLAN WYDARZEŃ WALKI ACHILLESA Z HEKTOREM.. Achilles - Grek, walczący po stronie tegoż to państwa.. Hektor przepowiada śmierć Achillesa z ręki Parysa.. Rozmowa Zeusa z Ateną.. )Prośba Priama 17.. 2.Gonitwa Achillesa za Hektorem oraz trzykrotne okrążenie Troi przez walczących wojowników.. Przyczyną pojedynku było zabicie przez Hektora kuzyna Achilla, który myślał, że to heros we własnej osobie.. 5.Pomoc udzielona Hektorowi przez Apollona.Achilles wzruszony decyduje się spełnić prośbę Trojana i kończy się jego gniew..

2011-11-20 14:02:56 przebieg pojedynku Achillesa z Hektorem ?

c) gniew Achillesa.Charakterystyka Hektora Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika.. Pomoc udzielona Hektorowi przez Apollona.. Rozważania Zeusa i jego rozmowa z Ateną dotycząca losu walczących.. Powodowany bólem i wściekłością po stracie najlepszego przyjaciela, Patroklosa, Achilles nie wahał się ani chwili z podjęciem decyzji o pojedynku z Hektorem.Iliada - plan wydarzeń.. )Śmierć Achillesa 19.. 0.Plan wydarzeń pojedynku Hektora z Achillesem: 1.Decyzja Hektora o podjęciu walki z Achillesem.. Ze swym duchowym wsparciem przybyli również Książe i jego żona wraz z dziećmi.. Hektor prosi, by Achilles oddał jego ciało ojcu.Odmowa Achillesa uczestnictwa w starciach.. Spór Agamemnona i Achillesa o branki (Chryzeidę i Bryzeidę).. Decyzja Hektora o podjęciu walki z Achillesem.. 4) Rozmowa o życiu w więzieniu i przesłuchaniach.. Udaje się na wojnę i decyduje się pomścić swojego przyjaciela Patroklosa, stając do pojedynku z Hektorem, mimo że przepowiedziano mu śmierć, krótko po pokonaniu Trojańczyka.. Wykradzenie z Troi .Pojedynek Achillesa z Hektorem- streszczenie Achilles podobny do orła i Hektor do gołębicy przed pojedynkiem.. )Kłótnia o zbroję Achillesa 20..

Plan wydarzeń pojedynku Hektora z Achillesem.

Rozważania Zeusa i jego rozmowa z Ateną dotycząca losu walczących.. Przemiana Ateny w Deifoba i nakłonienie Hektora do walki.. Decyzja Hektora o podjęciu walki z Achillesem.. Rozważania Zeusa i jego rozmowa z Ateną dotycząca losu walczących.. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Gniew Achillesa i jego odejście od greckiego wojska.. Pomoc udzielona Hektorowi przez .Achilles ceni sobie sławę wyżej od szczęścia.. Propozycja Hektora dotycząca postępowania przeciwnika z ciałem pokonanego odrzucona przez Achillesa.14.. Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.A oto cechy eposu, które odnajdziesz w Iliadzie (większość przykładów opiera się na fragmencie pojedynku Achillesa z Hektorem).. Gonitwa Achillesa za Hektorem oraz trzykrotne okrążenie Troi przez walczących wojowników.. Córka Chryzesa jako wybranka serca Agamemnona.. Achilles jest odważny, silny i ambitny, ale posiada też wiele wad.Oba nawiązują do mitu o wojnie trojańskiej: pierwszy ukazuje ostatnich kilkadziesiąt dni z dziesięcioletniej walki Greków i Trojan, a drugi przedstawia trwający 10 lat powrót jednego z greckich wojowników, Odysa, do rodzinnej Itaki..

Pojedynek zaczął się dość ...Plan wydarzeń pojedynku Hektora z Achillesem.

Upadek losu Hektora do Hadesu.. Gonitwa Achillesa za Hektorem oraz trzykrotne okrążenie Troi przez walczących wojowników.. Prośba kapłana Chryzesa o oddanie córki, przetrzymywanej przez Agamemnona.. Proszę potrzebuje to na jutro.. Zesłanie zarazy na greckie wojsko przez Apollina.. 3) Spotkanie więźniów w celi Konrada.. Za dobrą odpowiedź oczywiście 6.Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali dnia pojedynku.. Gonitwa Achillesa za Hektorem oraz trzykrotne okrążenie Troi przez walczących wojowników.. 2) Przemiana bohatera - umiera Gustaw, rodzi się Konrad.. Decyzja Hektora o podjęciu walki z Achillesem.. Mimo próśb Trojańczyka, aby ten nie bezcześcił jego ciała, Achilles z satysfakcją przebija jego kostki, przywiązuje do rydwanu i na oczach zrozpaczonego Priama obwozi dookoła murów miasta.Plan wydarzeń- pieśń XXII ,,Iliada".. wydarzenia; zadanie dodane 9 września 2010 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]Pomocy jak napisać porównanie Achillesa z Hektorem?. Hektor wyzywa Achillesa 7.. Potrzebuje to na poniedziałek a mam z tym problem.. 2010-10-23 12:47:19 napisz ramowy plan wydarzeń odtwarzający przebiek pojedynku między Hektorem a Achillesem - Iliada 2009-11-17 18:46:42Plan wydarzeń z pojedynku Achillesa z Hektorem.. Apollo na prośbę Chryzesa (ojca Chryzeidy) zsyła na obóz Greków zarazę.. Iliada powstała najprawdopodobniej w VIII w. p.n.e. (a spisana została jeszcze później), natomiast zdarzenia opisywane w tym utworze sięgają kilkuset .Podczas pojedynku z Hektorem, zabójcą swojego przyjaciela, nie okazał wrogowi ani krztyny litości.. Rozważania Zeusa i jego rozmowa z Ateną dotycząca losu walczących.. Cechy eposu Akcja eposu rozgrywa się w przeszłości.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2012-10-04 10:46:45.. 5.Pomoc udzielona Hektorowi przez Apollona.Jednym z najbardziej znanych jest z pewnością spotkanie Achillesa z Hektorem w Homerowej "Iliadzie".. )Rzeź TrojańczykówNapisz plan wydarzeń (w równoważnikach zdania) pojedynku pomiędzy Achillesem a Hektorem.. 3.Rozważanie Zeusa i jego rozmowa z Ateną dotyczącą losu walczącego.. 1.Decyzja Hektora o podjęciu walki z Achillesem.. Rozmowa Ateny z Achillesem.. Zwycięski dla Achillesa pojedynek z Hektorem.. Swą obecnością chcieli dać mu poczucie wielkiej solidarności w niesamowicie trudnej dla Zbyszka chwili.Liceum -> Język polski -> Plany wydarzeń.. Pomoc udzielona Hektorowi przez Apollona.Plan wydarzeń bitwy Achillesa z Hektorem +2 głosów.. 5) Opowieść Sobolewskiego o wywożonych więźniach.. Śmierć HektoraPojedynek Hektora z Achillesem.. Gonitwa Achillesa za Hektorem oraz trzykrotne okrążenie Troi przez walczących wojowników.. Pojedynek Skamandra i Hefajstosa.. Proszę czekać.. 0 ocen | na tak 0%.. Zacięta walka na miecze 9.. Naczelny wódz grecki, Agamemnon, porywa Chryzeidę.. Dalsza gonitwa Achillesa i Hektora.Plan wydarzeń pojedynku Hektora z Achillesem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt