Test wiedzy z lektury alicja w krainie czarów

Pobierz

a)14 b)27 c)125 d)468 c) 125 31 Ilustracje do książki wykonał jeden z najbardziej znanych malarzy - surrealista (autor np. Płonącej żyrafy) Czyj rysunek zamieszczamy na tym slajdzie?. Ja mam bzika, ty masz bzika.. 0 .Zobacz quiz: Alicja w Krainie Czarow.. 17 marca wtorek Temat : Czy uważnie przeczytałem/łam lekturę ,,Alicja w Krainie Czarów?. Lew, czaro.. Sprawdź swoją wiedzę.. Rozwiąż test i sprawdź!Lewis Carroll - "Alicja w Krainie Czarów".. Sprawdź jak dobrze znasz kreskówkę Ben 10!. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.Lewis Carroll, "Alicja w Krainie Czarów" - test z lektury, czyli co spotkało Alicję, gdy udała się w pościg za białym królikiem?. Oczywiście wzruszam się w sekrecie niemożliwie, jak widzę moje dwie najcenniejsze głowy ledwo wystające zza książki.. W wersji od wydawnictwa Siedmioróg wzbogacona została niezwykle kolorowymi ilustracjami - zobaczcie sami.cytaty z książki "Alicja w Krainie Czarów" katalog cytatów [+ dodaj cytat] - Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.. Pytanie 2.. I tak po dziesieciu latach powstaly utwory: Alicja w Krainie Czarow" i Po drugiej stronie lustra".. Notatkę możecie przepisać do zeszytu lub wydrukować - warto ją zachować.. oliwka52248_99388.. Nigdy nie widziałam też żadnej bajki o tym tytule, ani ekranizacji.Zbliża się termin omawiania lektury, dlatego w piątek i w poniedziałek czytamy lekturę ,,Alicja w Krainie Czarów"..

test wiedzy o ,,Alicji w krainie czarów".

Test znajomości lektury pt. Alicja w Krainie Czarów autorstwa Lewis Carroll.Alicja w Krainie Czarów - quiz wiedzy o dziewczynce, która magicznie przenosi się do Krainy Czarów.. 1st .Alicja w Krainie Czarów jest klasyką dziecięcej literatury.. Młodzieżowe słowa 2021 roku!. Nowe odcinki już od 7 października na antenie Cartoon Network.Wydawnictwo: Świat Książki Liczba stron: 176 Moja ocena: 3/6 Powiem szczerze, że jako dziecko nigdy nie czytałam pełnej wersji "Alicji w Krainie Czarów".. Nie sposób się przy jej lekturze nudzić, ale o tym wie prawdopodobnie każdy z was - jest to bowiem bez wątpienia klasyka.. Rozwiąż ten guiz !. W przypadku Krainy Czarów możesz spodziewać się absolutnie wszystkiego.. tu zaś konkretnie - naprawdę trudnych pytań.. Za kim podążała Alicja.. • Autor: Lewis Carroll; • Rodzaj literacki: epika; • Gatunek literacki: baśń.. Jak wskazuje tytuł - główną bohaterką utworu jest .. "Alicja w Krainie Czarów" jest powieścią fantastyczną.. Jak dobrze znasz tę lekturę?. - Używasz ich?Alicja w Krainie Czarów -test znajomości lektury.. (20.04) Temat lekcji: ,,Alicja w Krainie Czarów''.. Inspiracją do napisania książki była podróż po Tamizie, która odbyła się 4 lipca .Wydanie Alicji w Krainie Czarów kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Ten odkrywa przed nią tajemnicę, że wszyscy, którzy przebywają w Krainie Czarów są źli (w tym również Alicja).krainie czarowAlicja w Krainie Czarow Podczas upalnego popoludnia Alicja bawi sie w tajemniczym ogrodzie, usiluje zlapac latajace wokol motyle..

... Test wiedzy Alicja w krainie czarów!

Ostatnimi wieczorami pakujemy się w trójkę z B&B do łóżka i czytamy razem książki.. Salvador .Witaj na stronie Quizz.pl.. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Książka zawiera pełen tekst lektury.Wydanie Alicji w Krainie Czarów kompletne bez skrótów i cięć w treści.. "Alicja w Krainie Czarów" - test 2.. Za Białym Królikiem w ubraniu, niosącym zegarek kieszonkowyKsiążki i komiksy (2755) Kuchnia (38) Kultura (111) Moda (14) Motoryzacja (329) Muzyka (2550) .. test o zmierzchu wyspy wojna obronna geometria mag test o broni test z języka włoskiego moda na sukces bolesław chrobry test wiedzy ogólnej .. Alicja w krainie czarówZobacz quiz: Alicja w Krainie Czarów 2.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Lekcja z wykorzystaniem lektury..

Test ze znajomości lektury "Alicja w krainie czarów" DRAFT.

Od momentu powstania stanowiła wyzwanie dla tłumaczy z powodu bogactwa neologizmów i zabawy językiem.. - Wszyscy mamy tutaj bzika.. Powieść ta posiada również cechy bajki, alegorii i satyry.. 3 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Pytanie 1.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - pewniak na teście, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.19 życiowych cytatów z Alicji w Krainie Czarów.. Dziś będzie troszkę teorii.. Tu znów spotyka Kota Cheshire.. a)3 b)5 c)7 d)14 c) 7 30 Na ile języków tłumaczono Alicję w Krainie Czarów?. Sprawdź swoją wiedzę - rozwiąż testy ze znajomości treści lektury.Alicja w Krainie Czarów to książka magiczna.. U góry znajdziesz quiz Alicja w Krainie Czarów - Test na wiedzę.Wypełnij ten test, i sprawdź ile wiesz o Alicji z Krainy Czarów.. Sprawdź .. Za którą z postaci Alicja podąża w głąb nory?. "Alicja w Krainie Czarów" została napisana w latach w Wielkiej Brytanii, a wydana została dwa lata później.. Interpretowano ją na wiele sposobów, nie tylko jako przykład książki dla dzieci, ale też jako wędrówkę w głąb ludzkiego umysłu, jego zawirowań i zaburzeń.Ile razy Alicję w Krainie Czarów tłumaczono na język polski?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Zobacz quiz: Alicja w Krainie Czarów..

Rozwiąż test!Chcesz wiedzieć ile pamiętasz z filmu Alicja w krainie czarów?

Alicja puszcza świnkę wolno i ponownie wchodzi do lasu.. Nie sposob sie przy jej lekturze nudzic, ale o tym wie prawdopodobnie kazdy z was - jest to bowiem bez watpienia klasyka.Na każdy kroku Alicja napotyka tajemnicze stworzenia - uśmiechniętego Kota z Cheshire, palącą fajkę Gąsienicę, Marcowego Zająca, uczestniczy w pozbawionych sensu rozmowach i zadaniach, jest świadkiem irracjonalnych wydarzeń, a także pod wpływem wypitych eliksirów, bądź zjedzonych potraw, zmienia swoje rozmiary - gwałtownie .Ponieważ wybiera się na grę w krykieta z Królową, pozostawia dziewczynce pod opieką swe dziecko, które okazuje się świnką.. Lektury obowiązkowe Lektury uzupełniające .Preview this quiz on Quizizz.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Test zawiera 24 pytań.. Julia_Zoremba 4 lata temu.. Tym bardziej, że sami ostatnio przypominają, że już czas na czytanie.w krainie czarow to ksiazka od dziesiecioleci nalezaca do scislego kanonu literatury swiatowej - nie tylko tej dzieciecej.. Spadając w głąb nory, Alicja zastanawia się: czy przeleci na drugą stronę Ziemi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt