Opowiadanie o przygodzie psa lampo

Pobierz

Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. Był to szczęśliwy pies, ale większość jego przygód była smutna.. Po kolacji dzieci bawiły się z psem.. Lampo jest wesołym kundelkiem, który pewnego dnia pojawia się, nie wiadomo skąd, na małej stacji kolejowej Marittima.. Właśnie do Marittina zbliżał się pociąg ekspresowy.. Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju .. Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju .. Zawiadowca i jego zastępca w ostatniej chwili spostrzegli dziewczynkę.. Pewnego dnia Lampo udał się w podróż powrotną.. Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł.napisz w zeszycie opowiadanie o wybranej przygodzie psa lampo Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: szarikowa2000 26.4.2010 (18:13).. Question from @Lkjhgfdsa111.. Dobieranie trafnych wyrazów i związków frazeologicznych oraz odpowiednich środków stylistycznych.. Był przebiegły i pomysłowy .. Materiał dla klas III szkoły podstawowej.Pies kilkakrotnie uciekał od swojego nowego właściciela.. wskoczył do pociągu.Lampo miał złamana nogę i dwa żebra.. Answer.napisz w zeszycie opowiadanie o wybranej przygodzie psa lampo Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: szarikowa2000 26.4.2010 (18:13)Napisz opowiadanie o jednej podrozy psa lampo.. Lampo dwukrotnie ucieka ludziom, którzy mieli go dostarczyć na statek.Opublikowano 14.05.2018 na ten temat Polski from Guest Napisz w zeszycie kilka zdań o wybranej przygodzie psa Lampo ( O psie , który jeździł koleją . ).

Napisz kilka zdań o wybranej przygodzie Lampo.

Pies jest bardzo wierny i przywiązany do swego pana.. Podczas zamieszania, które powstało w pociągu, Lampo wyskoczył i ukrył się w krzakach.. Po drodze kolejarz wstąpił do bufetu, gdzie jego koledzy nazwali psa imieniem Lampo (wł. lampo -błyskawica).Zadanie: napisz opowiadanie o wybranej przygodzie psa lampo Rozwiązanie: pewnego dnia do miasta marittima przyjechał pociągiem pies od razu jego sympatię zdobyłScenariusz zajęć pracy z lekturą "O psie, który jeździł koleją".. Wspólne redagowanie żywego i dynamicznego opowiadania o uratowaniu życia córce zawiadowcy przez psa Lampo.. Zad2) Napisz dalsze losy Lampo z książki "O psie,który jeździł koleją".. Nagle Lampo wybiegł z domu i hops!. Krzyknęli z przerażenia.Opis Lampo - z utworu pt. "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego.. Udowadnia to po przymusowej "przeprowadzce" na Sycylię.. Uciekał z domu żeby jeździć koleją.. Nie zauważona przez nikogo.. źródło: Z .Klasa 1. opis Koło fortuny.. Jego grób znajduje się blisko budynku stacji, na której zginął ‐ do dziś przetrwała tam pamięć o wiernym Lampo.. Pies z dzieła Pisarskiego to kundel nieco podobny do owczarka, a trochę do szpica.. 2009-05-04 18:11:51; Mam taką pracę domową ; napisz opowiadanie o wybranej przygodzie psa lampo 2012-04-24 15:53:38; Kto wie gdzie jest pomnik psa Lampo?.

2009-07-08 20:47:39; Napisz opowiadanie z dialogiem.

Myślę, że mały bohater zasłużył na to, aby nie zapomnieli o nim i nasi czytelnicy.Przykładowy tekst opowiadania Mała Adele była córką zawiadowcy.. Dobieranie trafnych wyrazów i związków frazeologicznych oraz odpowiednich środków stylistycznych.. Kiedyś postanowił wyruszyć w kolejną podróż.. W czasie pierwszej wycieczki psa wszyscy martwili się, że Lampo już nigdy nie wróci, ale ich przypuszczenia nie sprawdziły się.. Jeden etap podróży Stasia i Nel.. Na jego grzbiecie znajdowała się jasnego koloru pręga przypominająca .O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Poznali go inni kolejarze i przekazywali sobie aż wysiadł w Marittimie.W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. Wspólne redagowanie żywego i dynamicznego opowiadania o uratowaniu życia córce zawiadowcy przez psa Lampo.. Błyskawica ).Scenariusz zajęć pracy z lekturą "O psie, który jeździł koleją".. Zna ją każde włoskie dziecko.. Odpowiedź Guest Lampo mieszkał we Włoszech.. o-psie-któty-jeździł-koleją.. Wszyscy kolejarze lubili zwierzaka.. Bardzo się ucieszyły i powitały ojca z psem bardzo radośnie.Poszli jeść kolację.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: mit syzyfa rozumienie czytanego tekstu rozprawka historyczna wzór psalm 120 interpretacja życzenia ślubne po ukraińsku napisz opowiadanie o przygodzie Anaruka dzien na harmenzach opisy przyrody usięwodzenie siedzenie interpretacjaopowiadanie..

Question from @Podstawówkowy - Szkoła podstawowa - PolskiKrótki opowiadanie o podróżach psa lampo.

Nawet mała Adele wyglądała z kołyski i wołała ,,Pieś".. Tak się skończyła jego przygoda.Opowiadanie o psie - historia z morałem Taka jest historia niezwykłego psa, który naprawdę żył kilka lat temu we Włoszech.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.. Przyszła na stację żeby zobaczyć psa Lampo.. Przekonany o tym, że powinien zrobić z nimi to, co inni ludzie, których widział dziś popołudniu, otworzył worek i całą jego zawartość wrzucił do fontanny.Od razu jego sympatię zdobył zawiadowca stacji kolejowej, który postanowił zabrać zwierzę do domu.. Szybko zaprzyjaźnia się z miejscowym zawiadowcą i staje się pupilkiem pracujących na stacyjce kolejarzy, jednak ponieważ jest psem podróżnikiem, zew przygód pociąga go do coraz to nowych wypraw w dalekie nieraz trasy.Lampo stał osłupiały.. Wszyscy kolejarze lubili zwierzaka.. Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo ( wł. 2010-02-21 13:40:20; Napisz kilka zdań na temat psa Lampo.. Napisz kilka zdań o wybranej przygodzie Lampo.. Pewnego dnia do miasta Marittima przyjechał pociągiem pies.. Pewnego razu na stację kolejową przybył dziennikarz i kilka dni później w gazecie ukazało się zdjęcie kundelka wraz z opowiadaniami o jego .napisz kilka zdan o wybranej przygodzie psa lampo (O psie który jeździł koleją) potrzebuje na dzisiaj daje naj plisss..

Materiał dla klas III szkoły podstawowej.Napiszę 4 zdania o przygodzie psa Lampo o psie który jeźdźił koleją.

(1,2,3,4,5 zdań .Zawiadowca zawiózł psa do domu.Dzieci czekały w oknie za ojcem gdy nagle zobaczyły psa.. Pędził z łoskotem.. Odpowiedź Guest.. historia o Lampo Brakujące słowo.. Przypadkowo znalazła go jadąca na osiołku starsza pani i zabrała ze sobą.W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. Najbardziej podobała mi się historia z jedzeniem z bufetu.Lampo z upodobaniem podróżuje po cały kraju (udaje mu się dojechać aż do Rzymu) a jego przygody stają się znane wszystkim włoskim dzieciom.. Był jednak smutny, bo tęsknił za zawiadowcą i swoją stacją.. Błąkał się po stacjach szukając właściwego pociągu.. Gdy przyszła wiosna pies całkiem wyzdrowiał.. wg Szymanskasp66.. W drodze powrotnej, gdy już chciał wsiąść do pociągu, przytrzasnęły go drzwi automatyczne.Podczas jednej z nich, gdy Lampo wyruszył do pewnego miasteczka, przytrzasnęły go drzwi pociągu.. Bardzo lubił jeżdzić koleją.. Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. Question from @Oliwia12312 - Szkoła podstawowa - PolskiO psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Lampo okazał się bardzo inteligentny i tak jak powiedział mu jego nowy pan, zaczął biec za pociągiem (nie wolno było przewozić w nich psów).Kto karmił psa Lampo?. Najbardziej podobała mi się historia z jedzeniem z bufetu.Książka "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego powiada o przygodach psa imieniem Lampo, który zwiedził całe Włochy podróżując pociągami.. Napisz krótka rozmowę pomiędzy znajomymi.. Jeden z pasażerów pociągnął więc za hamulec, by zatrzymać pociąg i uwolnić psa.. Kudłaty psiak o wesołych oczach i uszku sterczącym wyglądał sympatycznie i śmiesznie.. Był przebiegły i pomysłowy .. Zaczęła bawić się na torach.. Opis fabuły Akcja utworu dzieje się we Włoszech.. Zad.1) Napisz szczęśliwe opowiadanie w który zmienisz złe na szczęśliwe wstęp - rozwinięcie i zakończenie.Z książki "O psie,który jeździł koleją".. Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Gimnazjum Dorośli Liceum Technikum Polski Historia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt