Wchodzimy na wieżę mariacką tekst

Pobierz

Zapoznajcie się z pojęciem "fikcja literacka" (str.277).. Na YT znajdziecie mnóstwo inspiracji.. Analiza i interpretacja - zna legendy: o smoku wawelskim, o hejnale krakowskim, o lajkoniku - nazywa swoje reakcje czytelnicze - odróżnia fikcję literacką od rzeczywistości.. Przeczytaj tekst ,, Wchodzimy na wieżę mariacką''(materiały, kl. IV- str.268-273) ), a następnie wykonaj ćwiczenie : (materiały, kl. IV- str.274, zad.2a).. 1 Przeczytaj z podręcznika tekst " Wchodzimy na wieżę Mariacką" str270( mogą być nieścisłości, co do strony podręcznika, ponieważ są dwa wydania podręcznika.. Powiedz o tym swym bliskim.. Przeczytaj tekst " Wchodzimy na wieżę mariacką".. Wykonane zadania proszę wysłać do 08.06.2020r.. Podpisz swoje praceElementarz odkrywców.. Zapoznać się z wiadomościami z żółtej ramki str. 277.Temat: Jaki utwór nazywamy baśnią?. Opowiadanie to jest fikcją literacką.. j.polski Temat: Fantastyczny spacer po Krakowie.. Ustnie wykonaj ćw.. Co Was zaskoczyło?. 22.06.20 Temat: O fikcji literackiej.. Ustnie wykonaj ćw.. Rozwiązania zadań należy przesłać mailem na mój adres podany na stronie szkoły w zakładce ,,nauczyciele''.. Konsultacje -czwartek, godz. 12 DRODZY MOI UCZNIOWIE,Mogłem za to dostać drugą lufę.. Więc ta grypa przyszła w sam raz.. Zapoznać się z wiadomościami z żółtej ramki str. 277.. Pisemnie w zeszycie wykonaj ćw..

Wchodzimy na wieżę mariacką" 1.

Zadanie.. Wiem, że tekst jest dość długi, ale na pewno sobie poradzicie.. 2a- strona 277 ( po lekcji online ).Podręcznik - Dorota Terakowska Wchodzimy na wieżę Mariacką, s. 253 .. Czego się dowiedzieliście o Krakowie?. Pisemnie w zeszycie wykonaj ćw.. Mariacką:.. Proszę przeczytać tekst, s. 271 2.Jun 18, 2022Ale odkąd przeczytałam " Babci Brygidy podróż po Krakowie ", kilka miejsc zyskało w moich oczach zupełnie nowe, magiczne oblicze.. Pomyślcie, jak twórczo wykorzystać plastikowe butelki.. Temat : Fantastyczny spacer po Krakowie.. Związana jest z nim legenda o średniowiecznym hejnaliście, który .pt.". Wchodzimy na wieżę mariacką".. Tata po pracy będzie się tobą opiekować.Napisz przynajmniej pięć zdań na temat tego, jak postępować, co robić, by nie palić tytoniu, by nie pić alkoholu, by nie zażywać narkotyków i dopalaczy, przy tym czuć się dobrze.. .6 days agoNa godzinę wychowawczą przygotowałam Wam temat ekologiczny.. Kl. 6 A 11.05.Otwórzcie swe podręczniki na stronie 271 / Opowiadanie "Wchodzimy na Wieżę Mariacką" Wysłuchajcie: Tu prześlę Wam 21 kwietnia przed godz. 9.00 plik dźwiękowy Po wysłuchaniu i przeczytaniu zastanów się, czego dowiedziałaś/łeś się o Krakowie.. Zadanie 1.. Przeczytajcie tekst D.Terakowskiej "Wchodzimy na wieżę mariacką"(podręcznik, str.271-276).. Grany co godzinę z wyższej (81 m) wieży kościoła przez dyżurujących tam strażaków, służył wyznaczaniu czasu oraz miał ostrzegać przed pożarem lub atakiem nieprzyjaciół..

Dokonajcie analizy tekstu.

W lodówce zostawię ci obiad, to sobie odgrzejesz, poza tym resztę czasu leż grzecznie w łóżku.. Pamiętam ten las chętnych rąk do czytania tekstów w klasie :) Wierzę, że pamiętacie, aby czasem poćwiczyć czytanie, więc może w sumie nie zejdzie Wam tak długo.Otwórz podręcznik na stronie 271.. Zapisujemy daty wysiania każdego z warzyw: dynia - 30 maja.. Omawiamy tekst pt. Co to znaczy , że jest fikcją literacką?1.. Pisemnie wykonajcie ćw.2 a/277.Przeczytaj tekst "Wchodzimy na wieżę mariacką" s. 271-276.. INFORMACJE, KTÓRE WARTO ZNAĆ PRZED PRZECZYTANIEM TEKSTU!. Co Was zaskoczyło?. Wykonaj zad.. 1- strona 277.. Na podstawie tekstu "Szklana góra" uzupełnijcie w zeszycie ćwiczeń zadania nr 1-4 (str.95-97).. Znajdź w internecie dodatkowe informacje, zdjęcia itp. na temat przedstawionych w tekście miejsc.. Wyjdę rano, a wrócę wieczorem.. Wchodzimy na wieżę mariacką by xandi1 on Genially .. klasa 4Opowiadanie Doroty Terakowskiej wchodzimy na wieżę mariacką.. - MidBrainart.Hejnał mariacki jest nierozłącznie związany tak z kościołem Wniebowzięcia NMP (Mariackim), jak i z samym Krakowem.. Wprawdzie wiąże się to ze sporą ilości tekstu do przeczytania, jestem jednak pewna, że opowiadanie "Wchodzimy na wieżę mariacką" -podręcznik str.271, bardzo Ci się spodoba.. Przeczytaj tekst i napisz w zeszycie, czego dowiedziałeś się o Krakowie ( w oparciu o ten tekst - nie wysyłaj) 5. naucz się czytać..

Przeczytaj tekst " Wchodzimy na wieżę mariacką".

Bilety: normalny: 15 zł, ulgowy (7-18 lat) 10 zł, kasa biletowa pl. Mariacki 7.. Do jutra.Fragment książki "Babci Brygidy szalona podróż po Krakowie"Przeczytajcie tekst D.Terakowskiej "Wchodzimy na wieżę mariacką" (podręcznik, str.271-276).. Fikcja literacka, s. 76 .. Zadanie.. Wieża Mariacka - zwana również Wieżą Straży, Budzielną, Alarmową lub Hejnalicą - jest jedyną na świecie, z której od przeszło sześciuset lat przez całą dobę co godzina trębacz gra hejnał na cztery strony świata.May 9, 2021IV- str.274).. Czytaj dalej.. Wykonaj pisemnie zad.. 1,2,3,4 od strony s. 81 (ćwiczenia) dotyczące fikcji literackiej.Na dzisiejszych zajęciach odwiedzimy Kraków.. Mama westchnęła i powiedziała: - Całe trzy dni będziesz w domu sam.. Występują tu bohaterowie, zdarzenia, miejsca: - rzeczywiste, tzn. takie, które naprawdę istnieją;Wejście od strony ul. Floriańskiej co 30 minut w grupach 10-osobowych.. Przeczytaj informację na temat fikcji s. 277.. Czytaj dalej.. kukurydza - 24 maja.Zadanie wstępne: Przypomnij sobie lub przeczytaj legendę o smoku wawelskim i hejnale z wieży mariackiej.. Proszę w spisie treści szukać tytułu) 2 Odpowiedz pisemnie w zeszycie na pytania dotyczące tresci.W tekście - str. 271 - pt." Wchodzimy na wieżę mariacką" poznacie wydarzenia prawdziwe, prawdopodobne i fantastyczne.. Wykonać zadanie 2 a i b , str. 277 w zeszycie..

Przeczytać tekst " Wchodzimy na wieżę mariacką" str. 271.

2a- strona 277 ( po lekcji online ).Otwórz podręcznik na stronie 271.. Przeczytaj tekst D. Terakowskiej ("Wchodzimy na wieżę mariacką - podręcznik - s. 271 - 277).. Na technice wcielimy go w życie.. Zadanie: str. 277, zad.. Brama Floriańska, Wieża Mariacka, Smocza Jama - od tej pory kojarzą mi się z niezwykłą podróżą pewnego chłopca i jego szalonej babci :)Zapoznajcie się z tekstem Doroty Terakowskiej "Wchodzimy na wieżę mariacką".. Niczego nie narzucam, pomyślcie sami, co Wam się przyda - zabawna doniczka, skarbonka, przybornik na biurko… Pomysłów jest naprawdę dużo!JĘZYK POLSKI klasa IV - 4.06.2020r.. Ćwiczenia.. Przeczytać tekst " Wchodzimy na wieżę mariacką" str. 271.. 1- strona 277.. 3 klasa część 4, Zeszyt ćwiczeń.. Ort.Przeczytaj tekst w podręczniku na str. 271 i zastanów się, jaki ma on związek z poznanymi legendami.. Tworzenie wypowiedzi - układa dalszy ciąg utworu.. Uwaga, dzieci poniżej 7. roku życia nie są wpuszczane na wieżę ze względów bezpieczeństwa!. Uwaga: Świat przedstawiony w utworze pt.: "Wchodzimy na wieżę mariacką" jest wymyślony, to fikcja literacka.. Zadanie 2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt